WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA OBJAZDOWA: RUMUNIA PÓŁNOCNA - MOŁDAWIA - KARPATY POŁUDNIOWE

Regiony Marmarosz i Bukovina: „Wesoły Cmentarz”, klasztory malowane; Mołdawia: Jassy; Mołdova: Kiszyniów, Stary Orgiejów, winnice w Cricovej; wąwóz Bicaz; Transylwania: warownie chłopskie Prejmer i Harmann, Braszów, Viscri; Karpaty Płd.

calendarm 08/09 - 17/18 lipiec 2023 r.
hotel 8 noclegów w hotelach***/**** (pokoje 2-osobowez łazienkami)
restaurant 8 obiadokolacji i 8 śniadań
flag Wyjazd z Krakowa 8 lipca o 19:30 w pobliżu Dworca Głównego
bus Przejazd autokarem o wysokim standardzie
payments Składka TFG i TFP 20 zł/os
credit1 Cena 2799 zł za osobę (kalkulacja na 45 uczestników)
call Zamów: +48 601 663 991   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
call  Pobierz ulotkę
wesoly1.png
mocanita1.png
prislop1.png
sucevita1.png
cricova1.png
brasov1.png
pastera1.png
oradea1.png
previous arrow
next arrow
wesoly1.png
mocanita1.png
prislop1.png
sucevita1.png
cricova1.png
brasov1.png
pastera1.png
oradea1.png
previous arrow
next arrow
 

receipt  PLAN WYCIECZKI

 

Dzień 1
Dojazd koleją do Krakowa. Zbiórka w Krakowie Gł. we wskazanej lokalizacji w pobliżu dworca kolejowego o godz. 19:30, skąd wyjazd autokarem. Nocny przejazddo Rumunii przez Słowację i Węgry.

Dzień 2
Przed południem przyjazd do miasta Satu Mare, spotkanie z przewodnikiem i wyjazd na wyprawę po historycznej krainie Marmarosz (Maramuresz). Wizyta na tzw. „Wesołym Cmentarzu” we wsi Sapânța, przejazd do Breb – wsi o zabudowie charakterystycznej dla regionu Marmarosz, wiztyta w Bârsana, gdzie zwiedzanie kompleksu architektury marmaroskiej. Wieczorem przyjazd do Vișeu de Sus, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja; nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dojazd na kilkugodzinną wyprawę wąskotorową kolejką „mocaniță” przez malowniczą górską dolinę rzeki Vaser, połączony z poczęstunkiem. Następnie przejazd w kierunku Bukoviny malowniczą trasą przez Góry Rodniańskie z postojem na przełęczy Prislop z piękną górską panoramą. Pod wieczór przyjazd do miasteczka Gura Humorului – zakwaterowanie na 2 noce w hotelu, obiadokolacja; nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd do znajdujących się na terenie Bukoviny klasztorów malowanych, będących na światowej liście dziedzictwa kultury Unesco. Na trasie wizyta m.in. w czerwonym klasztorze w Suczewicy oraz w błękitnym klasztorze w Humorze. Pod południu powrót do hotelu w Gura Humorului, obiadokolacja; nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Jassów – stolicy rumuńskiej części Mołdawii. Po dojeździe, zwiedzanie miasta, w tym: soboru Św. Paraskewy (Petki), soboru Trzech Hierarchów i klasztoru Golea lub Cetățuia. Pod wieczór zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja; nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do w kierunku kraju Mołdawia (Moldova). Po przekroczeniu granicy, dojazd w okolice stolicy kraju – Kiszyniowa. Wizyta Starym Orgiejowie, gdzie zwiedzanie kompleksu archeologicznoetnograficznego z umieszczonym w jaskiniach na skalnym urwisku zakola rzeki Reut, prastarym monastyrem Pestere. Po południu wizyta w niedalekiej Cricovej, gdzie znajdują się największe piwnice win mołdawskich (120 km długości, do 100 m głębokości) z prywatnymi kolekcjami (m.in. wina Tuska) – zwiedzanie piwnic i degustacja wina. Pod wieczór przyjazd do Kiszyniowa, spacer po mieście, po którym zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja; nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i ponowny przejazd do Rumunii. Po przekroczeniu granicy, podróż w kierunku Transylwanii. Niewygodę całodniowej jazdy wynagrodzi przejazd drogą zaliczaną do najpiękniejszych tras górskich Rumunii, przez malownicze pasma Karpat Wschodnich, w tym bajkowy wąwóz Bicaz. Pod wieczór przyjazd do miasta Sfântul Gheorghe (Św. Grzegorz), gdzie zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja; nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do w kierunku Braszova – jednego z największych miast Transylwanii. Po drodze wizyta w 2 ciekawych warowniach chłopskich w Prejmer i Harmann. Po południu przyjazd do Braszova – zwiedzanie Starówki, w tym wjazd kolejką linową na punkt widokowy na górze Tâmpa. Wieczorem przyjazd do hotelu w położonym w Karpatach Południowych kurorcie Predeal. Zakwaterowanie na 2 noce w hotelu, obiadokolacja; nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu czas wolny, podczas którego możliwość spacerów po kurorcie lub otaczających górach. Fakultatywnie możliwość aktywnego spędzenia czasu podczas imprezy jeepowej typu off-road w pobliskiej Buszteni. Do jednego jeepa wchodzą 4 osoby. Kilkugodzinny przejazd zakłada postoje w atrakcyjnych punktach widokowych na panoramę Buczegów, drugiego najwyższego pasma w Rumunii. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja; nocleg.

Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w trasę powrotną w kierunku Polski. Po drodze wizyta w Viscri – saskiej wsi znajdującej się na liście dziedzictwa Unesco. Zauroczony bukoliczną wioską brytyjski Król Karol III (dawny książę Karol) zakupił tu przed laty stare gospodarstwo. Zwiedzanie okazałego kościoła warownego. Dalszy przejazd przez Transylwanie do Oradei, gdzie spacer po wspaniale podświetlonym Starym Mieście z możliwością zakupów przed dalszą podróżą. Nocny przejazd do Polski przez Węgry i Słowację.
 
Dzień 11
Około 6:30 przyjazd do Krakowa Gł., skąd możliwość dogodnego i szybkiego powrotu koleją do większości regionów kraju.

 
CENA ZAWIERA
 • przejazd autokarem o wysokim standardzie
 • 8 noclegów w hotelach***/****;  pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • 8 obiadokolacji i 8 śniadań
 • usługę przewodnicką w jęz. polskim na terenie Rumunii i Mołdawii
 • opiekę pilota w trakcie całej wycieczki
 • podstawowe ubezpieczenie zagraniczne KL i NNW (Signal Iduna PL)
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • obowiązkową składkę na TFG i TFP – 20,- zł/os.

Cena nie obejmuje kosztu wstępów do obiektów wskazanych w programie, w tym przejazdów kolejkami (wąskotorową i linową) – łącznie ok. 100,- €/os. (płatne u pilota na wycieczce)

 

 
UWAGI
 • uczestnicy cierpiący na przewlekłe choroby, mogące zakłócić pobyt na wyciecze, winni zgłosić ten fakt celem dodatkowego ubezpieczenia
 • uczestnicy muszą posiadać ze sobą ważne dowody osobiste lub paszporty
 • na wstępy oraz wydatki własne należy posiadać €, RON (leje rumuńskie) lub MDL (leje mołdawskie)
 • kalkulacja ceny została dokonana dla 45 uczestników, przy mniejszej ilości osób cena wycieczki może wzrosnąć
 • jeżeli kurs € przekroczy na trwałe poziom 4,80 zł, całkowita cena wycieczki może nieznacznie wzrosnąć
 • wszystkim zainteresowanym organizator przekaże dokładne informacje ułatwiające dojazd i powrót koleją do/z Krakowa
 • wycieczka fakultatywna na off-road jeepem – koszt: ~150,- RON + wjazd i zjazd koleją gondolową na Buczegi (ponad 2000 m n.p.m.): 95,- RON
 

 

Wycieczki zrealizowane w 2023 roku

BERLIN – jarmarki bożonarodzeniowe

Nowość - Gorąca Madera: „Strelicje na klifach”

Grecja słońcem malowana

SYLWESTER - NOWY ROK 2023/2024

Szlakiem Orient - Expressu

Via Baltica

Nowość - Rumunia północna - Mołdawia - Karpaty południowe

Tam gdzie piwo i golonka smakują najlepiej

Tajemnice i blaski Rumunii

Tam gdzie piwo i golonka smakują najlepiej

Via Baltica

Morawy południowe, Bratysława, Wiedeń, Morawski Kras

Brno, Morawy południowe, Wiedeń, Morawski Kras