WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA WYPOCZYNKOW

Gorąca Madera "Strelicje na klifach”

07 - 14 październik 2023 r.
7 noclegów w hotelu****, pokoje 2-os. z łazienkami, basen przy hotelu
 7 kolacji i 7 śniadań (napoje do kolacji dodatkowo płatne)
Wylot z lotniska Chopina w Warszawie
 Transfery autokarowe na wyspie
Składka TFG i TFP 20 zł/os
credit1 Cena 5050 zł za osobę (kalkulacja na 45 uczestników)
call Zamów: +48 601 663 991   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
call  Pobierz ulotkę
PortoSanto.jpg
camara-de-lobos.jpg
funchal2.jpg
nunsvaley.jpg
old.jpg
pico.jpg
porto.jpg
vilabaleira.jpg
previous arrow
next arrow
PortoSanto.jpg
camara-de-lobos.jpg
funchal2.jpg
nunsvaley.jpg
old.jpg
pico.jpg
porto.jpg
vilabaleira.jpg
previous arrow
next arrow
 

  PLAN WYCIECZKI

 

Dzień 1
Zbiórka uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie (godzina uzależniona od rozkładu lotów czarterowych – zostanie podana uczestnikom w terminie późniejszym). Przelot do Funchal – stolicy Madery. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. W zależności od godziny przylotu: czas wolny, kolacja, nocleg.
 
Dzień 2
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub spacery po okolicy. Kolacja, nocleg.
 
Dzień 3
Śniadanie. Wycieczka do centrum wyspy: przejazd kolejką linową ponad dachami miasta Funchal. Zwiedzanie: sanktuarium Matki Boskiej na wzgórzu Monte, ogród tropikalny z roślinnością reliktową i endemiczną Madery. Malownicza górska droga prowadzi do serca wyspy, gdzie z tarasów panoramicznych Eira do Serrado można podziwiać wspaniały widok na górskie przepaście. Przejazd do ustronnej wioski w Dolinie Zakonnic i degustacja lokalnego specjału – likierów kasztanowych. Dalej trasa prowadzi do Camara de Lobos – typowej wioski rybackiej, ulubionego miejsca Winstona Churchilla. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): szalony zjazd wiklinowymi saniami (~ 15,- €/os.) ze wzgórza Monte. Pod wieczór powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
 
Dzień 4
Śniadanie. Zwiedzanie Funchal, stolicy wyspy. Wjazd na punkt widokowy Pico Dos Barcelos (355 m n.p.m.), skąd roztacza się wspaniała panorama miasta. Spacer po mieście: okolice portu, XV-wieczna katedra w stylu manuelińskim, budynek parlamentu Madery, cytadela św. Wawrzyńca. Wizyta w słynnej winiarni The Old Blandy Wine Lodge, założonej przez Johna Blandy’ego, który zapoczątkował trwającą do dziś tradycję winiarską na wyspie. Zapoznanie się z procesem produkcji i historią, degustacja wyjątkowego maderyjskiego wina, które swój niepowtarzalny smak zawdzięcza leżakowaniu w dębowych beczkach. Wizyta na targu miejskim, najbardziej kolorowej części miasta. Pod wieczór powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu czas wolny lub fakultatywnie wycieczka na wyspę Porto Santo. Przeprawa promowa na wyspę położoną około 40 km na północny wschód od wybrzeży Madery, podczas której podziwiać można wspaniałe widoki. Zejście na ląd. Postój w punkcie widokowym, skąd roztacza się wspaniały widok na okolicę. Przejazd do Vila Baleira, stolicy wyspy, która zachwyca niepowtarzalną atmosferą. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie i/lub wypoczynek na pięknej piaszczystej plaży o długości 9 km. Pod wieczór powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
 
Dzień 6
Śniadanie. Całodniowa wycieczka po zachodniej części wyspy. Wspaniała okazja do podziwiania zatoki Funchal z punktu widokowego na drugim co do wysokości w Europie klifie Cabo Girão (589 m n.p.m.). Przejazd przez rybacką wioskę Ribeira Brava, której nazwa w tłumaczeniu oznacza Dziką Rzekę. Spacer po malowniczej okolicy: kamienista plaża, pozostałości niewielkiego fortu z XVII w., kościół św. Benedykta. Przejazd Przełęczą Encumenada, znajdującą się między dwiema najgłębszymi na wyspie dolinami. Postój w punkcie widokowym, skąd roztacza się wspaniały widok na północne i południowe wybrzeże. Przejazd do małej miejscowości Calheta. Zwiedzanie przetwórni trzciny cukrowej – poznanie procesu przetwarzania trzciny cukrowej wraz z jego historycznym tłem, zakończone degustacją rumu. Przejazd do Porto Moniz, popularnego kurortu, gdzie można podziwiać naturalne baseny skalne. Wspinaczka na niezwykły płaskowyż Paul da Serra, nazywany górskim wrzosowiskiem lub tundrą maderyjską. Część trasy prowadzi przez prastary las laurowy objęty patronatem UNESCO. Postój w Madalena do Mar, spokojnym nadmorskim kurorcie. Pod wieczór wrót do hotelu, kolacja, nocleg.
 
Dzień 7
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek w hotelu lub spacery po okolicy. Kolacja, nocleg.
 
Dzień 8
W zależności od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski.
 
 
 
CENA ZAWIERA
 • przelot czarterowy na trasie Warszawa – Funchal – Warszawa (bagaż rejestrowany do 20 kg, bagaż podręczny do 5 kg); szczegóły dot. przelotu w oddzielnym komunikacie
 • obowiązkowe opłaty lotniskowe i dopłatę transportową
 • 7 noclegów w hotelu****, pokoje 2-os. z łazienkami, basen przy hotelu
 • 7 kolacji i 7 śniadań (napoje do kolacji dodatkowo płatne)
 • 3 wycieczki krajoznawcze po najciekawszych miejscach wyspy
 • transfery autokarowe na wyspie
 • opiekę pilota na całej trasie
 • usługę miejscowego przewodnika podczas wycieczek na wyspie
 • ubezpieczenie zagraniczne NNW i KL Itaka Simple
 • obowiązkowe składki na TFG i TFP (20,- zł/os.).

 

 
UWAGI
 • zapisy na wycieczkę wraz z wpłatą zaliczki 1500,- zł/os. (obowiązuje kolejność rezerwacji wg daty wniesienia wpłaty)
 • organizator oddzielnym komunikatem poinformuje uczestników o dokładnym rozkładzie lotów czarterowych T/P oraz o wszelkich warunkach odprawy i przelotu
 • uczestnicy powinni posiadać ważne paszporty lub dowody osobiste
 • osoby cierpiące na przewlekłe schorzenia, które mogą zakłócić ich pobyt na wycieczce, winni powiadomić o tym organizatora w celu ewentualnego rozszerzenia zakresu ubezpieczenia
 • kalkulacja ceny została dokonana dla min. 25 uczestników (przy mniejszej ilości osób cena wycieczki może wzrosnąć)
 • jeżeli kurs € trwale przekroczy poziom 4,80 zł, całkowita cena wycieczki może nieznacznie wzrosnąć.

 

Dodatkowe opłaty:
 • fakultatywna wycieczka z rejsem na wyspę Porto Santo: 130,- €/os. (obejmuje opłaty za rejs promem i transfery), wymagane min. 10 os.;
 • zjazd wiklinowymi saniami ze wzgórza Monte: 15,- €/os.

Wycieczki zrealizowane w 2023 roku

BERLIN – jarmarki bożonarodzeniowe

Nowość - Gorąca Madera: „Strelicje na klifach”

Grecja słońcem malowana

SYLWESTER - NOWY ROK 2023/2024

Szlakiem Orient - Expressu

Via Baltica

Nowość - Rumunia północna - Mołdawia - Karpaty południowe

Tam gdzie piwo i golonka smakują najlepiej

Tajemnice i blaski Rumunii

Tam gdzie piwo i golonka smakują najlepiej

Via Baltica

Morawy południowe, Bratysława, Wiedeń, Morawski Kras

Brno, Morawy południowe, Wiedeń, Morawski Kras