„VIA BALTICA”

Wilno, Ryga, Tallin, Helsinki, rejs promem przez Zatokę Fińską

15 - 19/20  sierpień 2023 r.
4 noclegi w hotelach***
4 śniadania, 5 obiadokolacji
Wyjazd z Gdańska
 Przejazd autokarem o wysokim standardzie
Składka TFG i TFP 20 zł/os
credit1 Cena 1885 zł za osobę (kalkulacja na 45 uczestników)
call Zamów: +48 601 663 991   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
call  Pobierz ulotkę
wilno.jpeg
wilno2.jpg
ryga.jpg
tallin.jpg
helsinki.jpg
helsinki1.jpeg
zatokafinska.jpg
previous arrow
next arrow
wilno.jpeg
wilno2.jpg
ryga.jpg
tallin.jpg
helsinki.jpg
helsinki1.jpeg
zatokafinska.jpg
previous arrow
next arrow
 
 
 
  PLAN WYCIECZKI
 
Dzień 1
Wyjazd z Gdańska o godz. 7:30, możliwość dosiadania uczestników w Tczewie i Malborku. Przejazd przez Mazury i Suwalszczyznę na Litwę. Przed przyjazdem do litewskiej stolicy, wizyta w Trokach, spacer pod murami zamku Wielkiego Księcia Witolda na wyspie Jeziora Galve (Głowa). Wieczorem przyjazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja; nocleg.
 
Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Wilna, w tym: Ostra Brama, zabytki ulicy Ostrobramskiej i Zamkowej, katedra św. Stanisława, kościół św. Piotra i Pawła (wstęp fakultatywny: 4,- €/os.), widok z Góry Trzykrzyskiej, wizyta na cmentarzu na Rossie. Po południu wyjazd w kierunku Rygi. Wieczorem przyjazd do stolicy Łotwy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.
 
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i dojazd do Rygi. Zwiedzanie z przewodnikiem łotewskiej stolicy: secesyjna Ryga, zamek Kawalerów Mieczowych, katedry - protestancka i katolicka, dla chętnych wjazd na punkt widokowy na 123-metrowej wieży kościoła św. Piotra (wstęp fakultatywny: 10,- €/os.), Brama Szwedzka, Baszta Prochowa, kamienice „Trzej Bracia”, gmach Wielkiej Gildii, kamienica Braci Czarnogłowych, pomnik Rolanda, pomnik Wolności, Sobór Narodzenia Pańskiego. Po południu wyjazd autokarem w kierunku Tallina. Wieczorem przyjazd do stolicy Estonii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.
 
Dzień 4
Po śniadaniu dojazd autokarem do centrum Tallina. Spacer z przewodnikiem po bulwarze nadmorskim oraz po parku okalającym pałac Kardiorg, zbudowany przez cara Piotra Wielkiego; zwiedzanie Toopea (Górnego Miasta) z murami obronnymi i słynnymi basztami – „Długi Herman” i Kiek In De Kök (zajrzyj do kuchni), zamkiem Kawalerów Mieczowych, katedrą luterańską (wstęp fakultatywny: 4,- €/os.), Soborem Aleksandra Newskiego, Domem Rycerzy oraz gmachem parlamentu. Następnie zwiedzanie Dolnego Miasta: kamieniczki „Trzy Siostry”, kościoły – św. Ducha oraz św. Michała, Dom Bractwa Czarnogłowych, budynek Wielkiej Gildii, klasztory – dominikański oraz św. Michała, ratusz. Na placu Ratuszowym czas wolny. W trakcie przejścia do autokaru wizyta pod basztą „Gruba Małgorzata” oraz pomnikiem ofiar katastrofy promu „Estonia”. Późnym popołudniem obiadokolacja w hotelu. Dla chętnych wyjazd/wyjście na wieczorny spacer uliczkami starego Tallina; nocleg.

Dzień 5
Rano (6:30) wykwaterowanie z hotelu, zabranie prowiantu śniadaniowego i wyjazd autokarem na bazę promową. Wypłynięcie w 3-godzinny rejs promem do Helsinek. Na miejscu spotkanie z przewodnikiem, po czym zwiedzanie stolicy Finlandii: hotel „więzienny”, Sobór Zaśnięcia Bogurodzicy, pałac Prezydencki, plac Senacki z pomnikiem cara Aleksandra II oraz katedrą luterańską, dworzec kolejowy, rejs tramwajem wodnym do twierdzy Suomenlinna. Po zwiedzaniu obiadokolacja i czas wolny w centrum Helsinek. Wieczorem zbiórka pod bazą promową i wypłyniecie promem w rejs powrotny do Tallina. Przed północą wyjazd w drogę powrotną do Polski – nocny przejazd przez Łotwę i Litwę.
 
Dzień 6
Po porannym wjeździe do Polski, przejazd przez Suwalszczyznę, Mazury, Ostródę i Malbork. W godzinach popołudniowych powrót do Gdańska.
 
 
 
 
CENA ZAWIERA
 • przejazd autokarem o wysokim standardzie
 • 4 noclegi w hotelach*** (Wilno, Ryga i 2x Tallin); pokoje 2-,3-os. z łazienkami i WC
 • 4 śniadania (w tym 1 prowiant śniadaniowy), 5 obiadokolacji
 • opiekę pilota na całej trasie oraz obsługę przewodników polskojęzycznych w Wilnie, Rydze i Tallinie
 • bilety na rejsy: promem „VIKING LINE” na trasie Tallin – Helsinki – Tallin oraz tramwajem wodnym do twierdzy w Helsinkach
 • podstawowe ubezpieczenie zagraniczne NNW i KL
 • opłaty drogowe, parkingowe oraz wjazdowe do miast
 • obowiązkową składkę na TFG i TFP – łącznie 20,- zł/os..
 
UWAGI
 • uczestnicy powinni posiadać ważne paszporty lub dowody osobiste
 • osoby cierpiące na przewlekłe schorzenia, które mogą zakłócić ich pobyt na wycieczce, winni powiadomić o tym organizatora w celu rozszerzenia zakresu ubezpieczenia
 • kalkulacja ceny została dokonana dla min. 45 uczestników (przy mniejszej ilości osób cena wycieczki może wzrosnąć)
 • jeżeli kurs € trwale przekroczy poziom 4,80,- zł, całkowita cena wycieczki może nieznacznie wzrosnąć
 • zalecane posiadanie około 20,- €/os. na fakultatywne wstępy.


 
 
 

Wycieczki zrealizowane w 2023 roku

BERLIN – jarmarki bożonarodzeniowe

Nowość - Gorąca Madera: „Strelicje na klifach”

Grecja słońcem malowana

SYLWESTER - NOWY ROK 2023/2024

Szlakiem Orient - Expressu

Via Baltica

Nowość - Rumunia północna - Mołdawia - Karpaty południowe

Tam gdzie piwo i golonka smakują najlepiej

Tajemnice i blaski Rumunii

Tam gdzie piwo i golonka smakują najlepiej

Via Baltica

Morawy południowe, Bratysława, Wiedeń, Morawski Kras

Brno, Morawy południowe, Wiedeń, Morawski Kras