Wycieczka „VIA BALTICA” okraszona tourem po Finlandii

Bałtyckie stolice: Wilno (LT), Ryga (LV), Tallin (EST), Finlandia: Helsinki, Fiskars, Turku i okolice, Torronsuo, Loppi, Lahti

13 - 21/22 czerwiec 2024 r.
8 noclegów w hotelach***/**** (Wilno, Bauska, 2x Tallin, 2x Turku, Riihimäki, Helsinki); pokoje 2-,3-os. z łazienkami i WC
8 śniadań (w tym 1 prowiant śniadaniowy), 8 obiadokolacji, 1 obiad
Wyjazd z Gdyni
 Przejazd autokarem o wysokim standardzie
Składka TFG i TFP – łącznie 20,- zł/os.
Cena 3399 zł za osobę (kalkulacja na 50 uczestników)
Zamów: +48 601 663 991   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 Pobierz ulotkę
Flygbild Skärgård _R2Q1169 RJ.jpg
vilno.jpg
fiskars.jpg
lahti.jpg
lahti1.jpg
tallin.jpeg
trakai-castle-2719711_1280.jpg
twierdza.jpg
previous arrow
next arrow
Flygbild Skärgård _R2Q1169 RJ.jpg
vilno.jpg
fiskars.jpg
lahti.jpg
lahti1.jpg
tallin.jpeg
trakai-castle-2719711_1280.jpg
twierdza.jpg
previous arrow
next arrow
 
 
 
  PLAN WYCIECZKI
 
Dzień 1
Wyjazd z Gdyni Gł. o godz. 7:06 - poc. TLK 51102 BIEBRZA, kierunek Warszawa Wsch. O godz. 12:35 przyjazd do Ełku, przesiadanie do wynajętego autokaru i przejazd przez na Litwę w kierunku stolicy kraju. Po drodze wizyta w Trokach, spacer pod murami zamku Wielkiego Księcia Witolda na wyspie Jeziora Galve. Wieczorem przyjazd do Wilna, obiadokolacja, po której dojazd do hotelu i zakwaterowanie; nocleg.
 
Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Wilna, w tym: Ostra Brama, zabytki ulicy Ostrobramskiej i Zamkowej, katedra św. Stanisława, kościół św. Piotra i Pawła (wstęp fakultatywny: 4,- €/os.), wizyta na cmentarzu na Rossie. Po południu czas wolny, po którym wyjazd w kierunku Rygi. Wieczorem przyjazd do hotelu w miasteczku Bauska (przed Rygą). Zakwaterowanie, obiadokolacja, wieczorny spacer do ruin miejscowego zamku. Nocleg.
 
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i dojazd do Rygi. Zwiedzanie z przewodnikiem łotewskiej stolicy: ryska secesja, zamek Kawalerów Mieczowych, katedry - protestancka i katolicka, dla chętnych wjazd na punkt widokowy na 123-metrowej wieży kościoła św. Piotra (wstęp fakultatywny: 10,- €/os.), Brama Szwedzka, Baszta Prochowa, kamienice „Trzej Bracia”, gmach Wielkiej Gildii, kamienica Braci Czarnogłowych, pomnik Rolanda, pomnik Wolności, Sobór Narodzenia Pańskiego. Po południu wyjazd autokarem w kierunku Tallina. Wieczorem przyjazd do stolicy Estonii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny (spacer „by night” dla chętnych). Nocleg.
 
Dzień 4
Rano wykwaterowanie z hotelu, zabranie prowiantu śniadaniowego i wyjazd autokarem na bazę promową. O godz. 7:00 wypłynięcie wraz z autokarem w 2,5 godzinny rejs promem armatora VIKING Line przez bałtycką Zatokę Fińską, do Helsinek. Na miejscu spotkanie z przewodnikiem i przejazd do miejscowości Fiskars, gdzie założono pierwszą fińską hutę żelaza. Współcześnie tutejsze wyroby, jak noże, łopaty, siekiery, nożyczki, itp., są znane na całym świecie. Po zwiedzaniu czas wolny, po którym przejazd do Turku – pierwszej fińskiej stolicy, gdzie zwiedzanie najstarszego fińskiego zamku. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, zakwaterowanie, czas wolny – możliwość skorzystania z sauny. Nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu wycieczka wokół kompleksu wyspowego Saaristo – seria rejsów lokalnymi promami z wyspy na wyspę, robiąc na każdej krótką przerwę w podróży. Następnie przejazd do miasta Naantali, gdzie zwiedzanie ogrodu położonego wokół letniej rezydencji fińskiego prezydenta. Fakultatywnie możliwość odwiedzenia wyspy Muminków (dodatkowy wstęp: 40,- €/os.). Wieczorem powrót do hotelu w Turku, obiadokolacja, czas wolny; nocleg.
 
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do miejscowości Torronsuo. Długi spacer na łonie fińskiej przyrody po okolicznych bagnach, wizyta w miejscowości Loppi w leśniczówce marszałka Mannerheimma – legendarnego wodza, który stanął na czele fińskiego wojska w czasie wojny zimowej 1939/40, pokonując wojska Stalina. Wieczorem przyjazd do hotelu w miasteczku Riihimäki – zakwaterowanie, obiadokolacja, sauna, czas wolny; nocleg.
 
Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Lahti. Rejs po miejscowym jeziorze i kanałach, po którym wjazd na słynną skocznię narciarską, znaną z zawodów pucharu świata. Po południu wyjazd w kierunku stolicy Finlandii. Po drodze wizyta w Porvoo – spacer po jednym z najstarszych fińskich miast. Późnym popołudniem przyjazd do Helsinek, obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem fakultatywna wycieczka tramwajem wodnym na twierdzę Suomenlinna – największą twierdzę obronną na Bałtyku, po czym powrót do hotelu. Nocleg.
 
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Finlandii: Sobór Zaśnięcia Bogurodzicy, pałac Prezydencki, plac Senacki z pomnikiem cara Aleksandra II oraz katedrą luterańską, główny dworzec kolejowy. em wodnym do twierdzy Suomenlinna. Po zwiedzaniu czas wolny w centrum i zbiórka pod bazą promową. O godz. 15:15 wypłyniecie promem armatora Eckerö w rejs powrotny do Tallina. Na miejscu spotkanie z przewodnikiem i krótki wypad autokarem na peryferia miasta, gdzie wizyta w wiosce olimpijskiej, marinie oraz spacer po parku okalającym pałac Kardiorg, zbudowany przez cara Piotra Wielkiego. Wieczorem przyjazd do hotelu na Starym Mieście – obiadokolacja i zakwaterowanie. Nocleg.
 
Dzień 9
Po śniadaniu zwolnienie pokoi, spotkanie z przewodnikiem i wyjście na piesze zwiedzanie pięknego Tallina, w tym: Toopea (Górnego Miasta) z murami obronnymi i słynnymi basztami – „Długi Herman” i Kiek In De Kök (zajrzyj do kuchni), zamku Kawalerów Mieczowych, katedry luterańskiej, Soboru Aleksandra Newskiego, Domu Rycerzy oraz gmachu parlamentu. Następnie zwiedzanie Dolnego Miasta: kamieniczek „Trzy Siostry”, kościołów – św. Ducha oraz św. Michała, Domu Bractwa Czarnogłowych, budynku Wielkiej Gildii, klasztorów – dominikańskiego oraz św. Michała, ratusza. Na placu Ratuszowym czas wolny. W trakcie przejścia do autokaru wizyta pod basztą „Gruba Małgorzata” oraz pomnikiem ofiar katastrofy promu „Estonia”. Późnym popołudniem obiad, po którym wyjazd autokarem w drogę powrotną do Polski – nocny przejazd przez Łotwę i Litwę.
 
Dzień 10
W godzinach rannych przyjazd do Ełku. O godz. 7:13 wyjazd poc. IC 18104 RYBAK – przyjazd do stacji Gdynia Gł. godz. 12:42.
 
 
CENA ZAWIERA
 • przejazd autokarem o wysokim standardzie z/do Ełku
 • 8 noclegów w hotelach***/**** (Wilno, Bauska, 2x Tallin, 2x
  Turku, Riihimäki, Helsinki); pokoje 2-,3-os. z łazienkami i WC
 • 8 śniadań (w tym 1 prowiant śniadaniowy), 8 obiadokolacji, 1
  obiad
 • opiekę pilota na całej trasie
 • obsługę przewodników polskojęzycznych w Wilnie, Rydze i
  Tallinie oraz podczas całego pobytu w Finlandii
 • bilety na rejsy: promami armatorów VIKING LINE oraz Eckerö
  na trasie Tallin – Helsinki – Tallin
 • bilety na rejs po jeziorze w Lahti
 • podstawowe ubezpieczenie zagraniczne NNW i KL
 • opłaty drogowe, parkingowe oraz wjazdowe do miast
 • obowiązkową składkę na TFG i TFP – łącznie 20,- zł/os..
 
UWAGI
 • uczestnicy powinni posiadać ważne dowody osobiste lub
  paszporty
 • uczestnicy powinni posiadać po 50,- € na wstępy w ramach
  wycieczki (wpłata u pilota) oraz dodatkowo około 50,- € na
  ew. wstępy fakultatywne (dla chętnych), w tym na Wyspę
  Muminków
 • kalkulacja ceny została dokonana dla min. 50 uczestników
  (przy mniejszej ilości osób cena wycieczki może wzrosnąć)
 • jeżeli kurs € trwale przekroczy poziom 4,50 zł, całkowita cena
  wycieczki może nieznacznie wzrosnąć.
 
 
 

Wycieczki zrealizowane w 2023 roku

BERLIN – jarmarki bożonarodzeniowe

Nowość - Gorąca Madera: „Strelicje na klifach”

Grecja słońcem malowana

SYLWESTER - NOWY ROK 2023/2024

Szlakiem Orient - Expressu

Via Baltica

Nowość - Rumunia północna - Mołdawia - Karpaty południowe

Tam gdzie piwo i golonka smakują najlepiej

Tajemnice i blaski Rumunii

Tam gdzie piwo i golonka smakują najlepiej

Via Baltica

Morawy południowe, Bratysława, Wiedeń, Morawski Kras

Brno, Morawy południowe, Wiedeń, Morawski Kras