6 DNIOWA WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA

Skalne Miasto Adršpach - Brno - Morawy Południowe - Wiedeń - Macocha

3/4 - 9/10 lipiec 2024 r.
5 noclegów w hotelu**** - pokoje 2-/3-os. z łazienkami i WC
wyżywienie: 5 obiadokolacji, 5 śniadań, menu rancho-party
Wyjazd z Działdowa
 Przejazd autokarem o wysokim standardzie
Składka TFG i TFP – 20,- zł/os.
Cena 1939 zł za osobę (kalkulacja na 50 uczestników)
Zamów: +48 601 663 991   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
call  Pobierz ulotkę
brno.jpg
katarzynska.jpg
lednice1.png
pasohlawky.jpg
skalne.jpg
valtice.jpg
wiedeń.jpg
previous arrow
next arrow
brno.jpg
katarzynska.jpg
lednice1.png
pasohlawky.jpg
skalne.jpg
valtice.jpg
wiedeń.jpg
previous arrow
next arrow
 
 
 
  PLAN WYCIECZKI
 
Dzień 1
O godz. 23:00 wyjazd spod dworca PKP Działdowo. Nocny przejazd przez Toruń, Wrocław, Wałbrzych do Czech (możliwość dosiadania uczestników na trasie). Rano wizyta w rezerwacie „Skalne Miasto” w Adršpachu, gdzie spacer po terenie unikatowego rezerwatu oraz rejs łódkami po „skalnym jeziorku” (wstęp: 270,- Kč/os.). Po południu przejazd do Brna (stolicy Moraw), krótki spacer po Starówce i czas wolny. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja; nocleg.
 
Dzień 2
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i wyjazd autokarem na wycieczkę po regionie nazwanym niegdyś „Ogrodem Europy” – do malowniczo otoczonych winnicami zabytkowych zespołów pałacowo-parkowych w Lednicach i Valticach, a także zamku i Starego Miasta w pobliskim Mikulovie (łączny koszt wstępów – ok. 450,- Kč/os.). Późnym popołudniem przyjazd na rancho w skalistym wąwozie na stoku masywu Pálava objętego Rezerwatem Biosfery – biesiada rancho-party z gitarą pilota przy ognisku, pieczony prosiak (i inne regionalne specjały ), przejażdżki konne. Wieczorem powrót do hotelu; nocleg.
 
Dzień 3
Po śniadaniu wyjście z hotelu na zwiedzanie Brna. Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, podczas którego: wizyta w gotyckiej Katedrze Św. Piotra i Pawła oraz innych zabytkowych świątyniach, trójkątny rynek (Plac Wolności), zamek Spilberk, ulice z secesyjną zabudową. Po południu czas wolny, po którym powrót do hotelu na obiadokolację. Wieczorem dla chętnych możliwość wycieczki tramwajowej z pilotem nad malowniczy Zalew Brneński, zlokalizowany w zachodniej części miasta. Nocleg.
 
Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd do miejscowości Pasohlavky, położonej na południe od Brna nad malowniczym zalewem Nowe Młyny, powstałym w wyniku spiętrzenia wód rzeki Dyji. Czas wolny, podczas którego możliwość plażowania, uprawiania sportów wodnych lub odwiedzin w pobliskim aquaparku. Późnym popołudniem powrót do Brna, obiadokolacja, po której wyjście na profesjonalną degustację oryginalnych win morawskich z regionu Pálava i Slovacko, z wykładem sommeliera; nocleg.
 
Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd autokarem do Wiednia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, w tym (z zewnątrz): pałac Hofburg, katedra św. Szczepana oraz inne obiekty na Starym Mieście, objazd miasta autokarem (przejazd pzez Dunaj), zespół palacowo-parkowy Schönbrunn. Wieczorem powrót do Brna; obiadokolacja w hotelu, nocleg.
 
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd autokarem do pięknego rezerwatu Moravsky Kras. Tam: zwiedzanie Jaskini Katarzyńskiej, dojazd kolejką parkową doliną rzeki Punkvy, zwiedzanie Jaskini Punkevnej (dojście do dna przepaści Macocha, spływ łodziami podziemnym odcinkiem rzeki Punkvy), wyjazd koleją linową na taras widokowy nad przepaścią Macochy, czas wolny (łączny koszt wstępów i przejazdów kolejkami: ok. 650,- Kč/os.). Na powrocie, po wjeździe do Polski, obiadokolacja tranzytowa w Kotlinie Kłodzkiej, po której nocny przejazd powrotny do Działdowa. Przyjazd do Działdowa około godz. 4:00.
 
 
CENA ZAWIERA
 • przejazd autokarem o wysokim standardzie na całej trasie
 • 5 noclegów w hotelu**** - pokoje 2-/3-os. z łazienkami i WC
 • wyżywienie: 5 obiadokolacji, 5 śniadań, menu rancho-party
 • degustację win morawskich z wykładem someliera
 • opiekę pilota na całej trasie
 • podstawowe ubezpieczenie zagraniczne NNW i KL
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • obsługę przewodnika (5, 6 i 8 VII – j.polski oraz w jaskiniach)
 • obowiązkową składkę na TFG i TFP – 20,- zł/os..
 
UWAGI
 • uczestnicy powinni posiadać ważne paszporty lub dowody osobiste
 • osoby cierpiące na przewlekłe schorzenia, które mogą zakłócić ich pobyt na wycieczce, winni powiadomić o tym organizatora w celu rozszerzenia zakresu ubezpieczenia
 • kalkulacja ceny została dokonana dla 50 uczestników (przy mniejszej ilości osób cena wycieczki może wzrosnąć)
 • jeżeli kurs € trwale przekroczy poziom 4,50 zł, całkowita cena wycieczki może nieznacznie wzrosnąć.
 
 
 

Wycieczki zrealizowane w 2023 roku

BERLIN – jarmarki bożonarodzeniowe

Nowość - Gorąca Madera: „Strelicje na klifach”

Grecja słońcem malowana

SYLWESTER - NOWY ROK 2023/2024

Szlakiem Orient - Expressu

Via Baltica

Nowość - Rumunia północna - Mołdawia - Karpaty południowe

Tam gdzie piwo i golonka smakują najlepiej

Tajemnice i blaski Rumunii

Tam gdzie piwo i golonka smakują najlepiej

Via Baltica

Morawy południowe, Bratysława, Wiedeń, Morawski Kras

Brno, Morawy południowe, Wiedeń, Morawski Kras